Stromzivota
Dôležité informácie
 • Vieš povedať ako zdravé je prostredie v Tvojom meste či obci? V rámci Bioprofilov máš k dispozícii niekoľko indikátorov. Tie budeš monitorovať a výsledky zapisovať do elektronických záznamových kariet. Svoje hodnotenie si budeš môcť porovnať s výsledkami iných miest a obcí na mape bioprofilov. Zároveň môžeš navrhovať opatrenia, ktoré pomôžu zlepšiť výsledky Tvojej obce v ďalšom roku.

  ovzdušievodaodpadyenergiabiodiverzitasídlakult. a prírod. dedičstvo
 • Okrem vypĺňania záznamových kariet môžeš ako aktívny Stromák v rámci SOMBIO:

  - upraviť si vlastný profil, komunita
  - priraďovať si iných Stromákov za priateľov a písať si s nimi,
  - vytvárať vlastné skupiny a prispievať do diskusií
  - zdieľať dokumenty a fotografie,
  - vytvárať ankety a prieskumy.
 • Pre všetkých Stromákov počas celého školského roka navyše pripravujeme:
  10 sutazi - 10 pravidelných súťaží, v rámci ktorých súťažíš o ceny pre seba a svoj Klub,
  envitalent - pre tých, čo chcú ukázať viac, je tu súťaž Envitalent,
  casopis - každý mesiac nové číslo elektronického časopisu Strom,
  stromoviny - tipy na výlety a exkurzie v rámci newslettra Stromoviny.
             
 • Projekt bol podporený Islandom, Lichtenštajnskom a Nórskom prostredníctvom Programu Aktívne občianstvo a inklúzia, ktorý realizuje Nadácia Ekopolis v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska a SOCIA – nadácia na podporu sociálnych zmien a Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR z programu PODPORA.

   
prihlasenie
Mapa bioprofilov:
mapa

Zvedavkovia a oslavy Dňa Zeme

Zvedavkovia a oslavy Dňa Zeme

štvrtok, 7. máj 2015 11:38
autor: Vlado

Zvedavkovia zo Zvolena využili hneď niekoľko príležitostí, ako osláviť Deň Zeme. Počas niekoľkých dní na nich čakalo tradičné kreslenie na chodník, stretnutie s lesníkmi či ochranármi.


Deň Zeme – dúha na chodníku
Každoročnou súčasťou aktivít, ktorými si pripomíname oslavy Dňa Zeme je i kreslenie detí 1. – 4. ročníka našej ZŠ na chodník. Tohto roku sa tak udialo 21.04. Traja zástupcovia z každej triedy zanechali na chodníku svoju stopu – krásny farebný obrázok. Klub SŽ Zvedavkovia nemohol chýbať. Motívy kresieb sa točili okolo Zeme, rastlín, prírody ako takej. Malí výtvarníci boli odmenení za snahu sladkou pochúťkou. Dúfame, že nám tú farebnú krásu hneď nezmyje dáždik, po ktorom už príroda veľmi prahne.

Zvedavkovia na Lesníckych dňoch vo Zvolene
Dňa 22. apríla „odštartovali“ svoju púť po slovenských mestách Lesnícke dni 2015 práve v našom meste, ktoré sa hrdí prívlastkom zelené. Nenechali si ich ujsť ani deti z Klubu SŽ Zvedavkovia. Na Námestie SNP prišli v doprovode svojich pedagógov. Organizátori pripravili pre deti mnoho aktivít – sadenie stromčekov, pílenie dreva, výrobu vtáčích búdok, stretnutie so sokoliarmi a ich operencami, výrobu drevených píšťaliek, ochutnávku medu, streľbu z luku… Podujatie nesklamalo. Deti si odnášali nové zážitky a príjemné pocity z netradične prežitého dopoludnia.

Deň Zeme – Lanice
Dňa 23.04. 2015 v dopoludňajších hodinách viedla cesta Zvedavkov zo Zvolena do Laníc. Milovníci prírody zo Združenia Slatinka a CVČ Domino zo Zvolena pripravili pre deti zaujímavé aktivity – výrobu vtáčích búdok, poznávanie vtákov podľa spevu, výrobu papierových lekien, kreslenie mandál, maľovanie kameňov, skákanie vo vreci, prechod pavučinou, triedenie odpadu, maľovanie tvárí… Počasie im bolo naklonené a tak nič nebránilo tomu, aby výsledok podujatia mohli mladí ochrancovia prírody ohodnotiť známkou „1“.

Mgr. Anna Fiľová, vedúca Klubu SŽ Zvedavkovia, Zvolen

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*