» Bioprofily

Bioprofily

Bioprofily

Bio-profily miest a obcí Slovenska = terénny monitoring lokálnych indikátorov životného prostredia

K dispozícii máš 35 indikátorov, ktoré sú rozdelené do 7 tém. Tieto indikátory predstavujú akési zrkadlo prostredia, v ktorom žiješ. Ty sám si môžeš určiť, ktoré indikátory budeš monitorovať.
Ku každému indikátoru je spracovaná e-kniha, ktorá obsahuje teoretickú a praktickú časť – teda návod ako máš indikátor zmerať. K niektorým meraniam budeš potrebovať prístroje. Tie ti zapožičiame, ak nám napíšeš e-mail. Pri niektorých indikátoroch sa vyžaduje aj tvoja aktívna komunikácia s miestnou samosprávou.
Všetky merania sa zaznamenávajú do on-line záznamových kariet (prístupné len pre členov). Schválené výsledky sa následne zobrazujú na mape bioprofilov.

mapapomocky
Ide nám hlavne o to, aby si nad výsledkami tvojej obce / mesta uvažoval. Vieš napríklad povedať, čo sa dá urobiť preto, aby výsledky boli o rok lepšie alebo aby sa nezhoršili? Vieš navrhnúť konkrétne opatrenie? Máš odvahu ho verejne prezentovať? Budeme radi, ak budeš svoje poznatky a skúsenosti zdieľať s ostatnými prostredníctvom diskusného fóra.
 
Tento článok je exkluzívnym obsahom pre členov Klubov SŽ.
Lost your password?
Staňte sa členom Klubu SŽ